Monika Kwit

„Karty milowe” to znany pomysł wykorzystywany również w  szkole  na różnych lekcjach.

Na zajęciach w klasie 6a karty miały uruchomić wyobraźnię  i uatrakcyjnić  ćwiczenia przygotowujące do redagowania wymaganej podstawa programową, a sprawdzanej  podczas egzaminu ósmoklasisty formy wypowiedzi – tzw.  "opowiadania twórczego z dialogiem". Ukierunkowana kreatywność  szóstoklasistów naprawdę zachwyca! Z  jednego obrazka potrafili  wsnuć charakterystykę osobowości i predyspozycje  bohatera, jego pragnienia i lęki oraz czas i miejsce akcji przyszłego opowiadania. W ubiegłym roku szkolnym, takim „wspomagaczem”  była darmowa aplikacja „Story Dice”, którą testowaliśmy na lekcjach dotyczących opowiadania. Kilkoro dzieci do dziś używa jej, ale już na swoim telefonie  :)