24 stycznia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Grodkowie już 47 raz odbywał się Plebiscyt na najlepszego sportowca - ucznia województwa Opolskiego w trzech kategoriach : Igrzysk Dzieci , Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiada

Jak zwykle na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości w postaci Kuratora Oświaty - Pana Michała Siek, prezesa Szkolnego Związku Sportowego - Panią Joanne Dzido, burmistrza Grodkowa - Pan Marek Antoniewicz czy Wicemarszałka województwa Opolskiego. Oprócz nich na plebiscyt przybyło wielu znakomitych sportowców, olimpijczyków, medalistów mistrzostw świata i europy którzy świecili przykładem najmłodszym sportowcom oraz składali gratulacje za ich dotychczasowe osiągnięcia!

Uczniowie jak i nauczyciele szkoły w Grodkowie znów zapewnili nam niesamowite doznania artystyczne przedstawiając nam piękna oprawę muzyczną i taneczną gdzie tematem przewodnim były zbliżające się Igrzyska Olimpijskie w Tokio. W skrócie - niesamowite show!

Za osiągnięcia w roku szkolnym 2018/2019 został nagrodzony uczeń naszej szkoły - Jakub Zachara. W kategorii Igrzysk Dzieci uplasował się w tym prestiżowym plebiscycie na 9 miejscu w województwie!

Przypomnijmy że Kuba w zeszłym roku wywalczył dla naszej szkoły :
*Złoty medal w biegu na 100m przez płotki podczas Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego w Opolu
*Srebrny medal w biegach przełajowych podczas Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego w Lasocicach

Odnosił również liczne sukcesy reprezentując klub MULKS Juvenia Głuchołazy m.in.
* Srebrny medal w biegach przełajowych Mistrzostw Polski LZS w Żerkowie
* 5 miejsce W biegu na 60m przez płotki podczas Halowych Ogólnopolskich Zawodów Lekkoatletyka Dla Każdego w Toruniu
* 8 miejsce W rzucie piłeczka palantową podczas Ogólnopolskich Zawodów Lekkoatletyka Dla Każdego w Warszawie.

Nauczycielem Jakuba jest Pan Lesław Burza.
Trenerem klubowym jest Pan Paweł Pieróg

Serdecznie gratulujemy Kubie tego wyróżnienia i trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia w przyszłości!