W dniach 6-7 października w naszej szkole realizowany jest program profilaktyki zintegrowanej " Archipelag skarbów ". Klasy ósme uczestniczą w warsztatach, podczas których rozmawiają o sprawach ważnych dla nastolatków. Odkrywają co znaczy dla nich dorastanie, szczęście,  miłość i przyjaźń.
W godzinach popołudniowych z zagadnieniami programu zapoznają się nauczyciele oraz rodzice ósmoklasistów.
Program " Archipelag skarbów "jest programem rekomendowanym w ramach " Systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego w Polsce".
Warsztaty prowadzone są przez trenerów Pracowni Rozwoju Społecznego " YAQ" i zostały zrefundowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Głuchołazach.
Program wpisuje  się w działania podejmowane w szkole, w ramach Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, który przpada w dniu 10 października.