Agnieszka Birecka

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w tym roku w akcję Europejski Tydzień Kodowania. W ramach tej akcji realizujemy 10 wydarzeń wykorzystujących ozoboty.

Event 1: Historia Code Week. Klasy 1a, 1c i 2c rozwijały swoje umiejętności programowania ozobota przez kolorowanie kodów. Dowiedzieli się, jak programowanie wpływa na nasze życie codzienne oraz opisywali zaprogramowane przedmioty użytku codziennego.

                                                                       

Event 2: Szukamy kodu w codziennych czynnościach. Uczniowie klasy 5e odszukiwali kody w czynnościach życia codziennego, takich jak chociażby mycie rąk. Bardzo sprytnie rozkładali te czynności na mniejsze, co bardzo rozwija umiejętność dokładnego programowania.

 

Event 3: Kod niejedno ma imię. Klasa 1b stawiała kolejne kroki w zakresie programowania.

 

Event 4: Zakodowana orkiestra. Klas 1a rozwijała zdolności nie tylko muzyczne ale i programistyczne. W końcu kształcenie zintegrowane to to, co lubimy najbardziej :)

 

 

Event 5: Tworzymy zakodowane obrazy. Tym razem uczniowie klasy 1b rozwijali umiejętności manualne, samodzielnie projektując trasy dla ozobotów.


Event 6: Zakodowana gimnastyka. Klasa 3b rozmawiała o tym, jak ważny jest ruch i aktywność fizyczna w naszym życiu, przypomniała sobie przy okazji tego niektóre angielskie słówka. A to wszystko programując ozoboty :)

 

Event 7: Rozszerzamy rzeczywistość. Uczniowie klas 1-3 mieli okazję przyjrzeć się bliżej tajemniczej rozszerzonej rzeczywistości i w zakodowanych puzzlach poznać ptaki i ich śpiew, przechadzać się między zwierzętami, poruszać w ruchu ulicznym zważając na znaki, poznać dzieła wybitnego Leonardo daVinci oraz przyjrzeć się jesiennym smakom zawartym w owocach i warzywach.

 

Event 8: Nasz przyjaciel Scratch. Uczniowie świetlicy mogli po raz pierwszy spotkać się z ozobotami oraz poznać bohatera programowania na dalszym etapie edukacji. 

Event 9: Zakodowane bajki, baśnie, opowieści. Uczniowie klasy 5b najpierw zaopatrzyli ozoboty w stosowne "ubranka", aby jeszcze lepiej oddać inscenizację popularnego i wszystkim znanego "Czerwonego Kapturka". Trzeba przyznać, że trasy zaprojektowali w bardzo przemyślany sposób i poruszające się po nich ozoboty naprawdę oddają treść historyjki :)

 

Event 10: Zakodowana matematyka. Klasa 6b ćwiczyła pamięć wykonując obliczenia matematyczne umieszczone na drodze, po której poruszał się zaprogramowany wcześniej ozobot.

 

Event 11: Uczymy Dzieci Programować - zakończenie wydarzenia EduSense. Uczniowie klas 1-3 mogli jeszcze raz nacieszyć się programowaniem ozobotów, obserwując ich zmagania na torze wyścigowym; obserwując historię Czerwonego Kapturka i wreszcie - przybliżając sobie pojęcie rozszerzonej rzeczywistości. Dla wszystkich były to fascynujące 2 tygodnie :)
 

 

Poza tymi 10 wydarzeniami klasa 3b, zafascynowana programowaniem ozobotów, wzięła udział w programowaniu ich za pomocą drewnianych puzzli. Byli w tym bardzo kreatywni, tworząc chociażby trasy wyścigowe dla ozobotów.

 

Łącznie udział w Europejskim Tygodniu Kodowania wzięło w naszej szkole udział 203 uczniów z klas 1a,1b,1b,2b,3b,3c,5b,5e i 6b i 7c. Dziękujemy :)

Kategoria: