Aneta Grabowiecka

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym pt. „Trzymaj formę”. Celem programu była edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin.

Klasy: 5d, 5e, 6a, 6b, 6c wspólnie z wychowawcami tworzyli różne projekty, które miały służyć promocji aktywności fizycznej i prawidłowego sposobu odżywiania.

Tematy jakie podjęli nasi wychowankowie to:

„Każdy jest kowalem swojego losu” - Tworzymy makietę Talerza zdrowia – kl. 5e, 6a

Celem tego projektu było uświadomienie uczniom zakresu grup produktów żywnościowych, które powinny się znaleźć w codziennej, prawidłowo zbilansowanej diecie.

Tworzymy przedstawienie teatralne na temat „Kolorowy świat witamin” – kl. 6b

Celem tego projektu było poznanie specyfiki witamin oraz ich rolę w prawidłowym funkcjonowaniu ludzkiego organizmu.

Rozkodowujemy etykiety i jesteśmy świadomymi konsumentami – kl. 5d

Celem tego projektu było rozwijanie umiejętności racjonalnego podejmowania decyzji w sprawie wyborów produktów żywnościowych poprzez czytanie etykiet.

Organizujemy wykład dla rodziców na temat „Zdrowe drugie śniadanie” – kl. 6c

Celem tego projektu było wyrobienie nawyku jedzenia II śniadania.

Poniżej prezentujemy efekty pracy naszych uczniów.