Jakie cechy powinien posiadać dobry detektyw? Spostrzegawczość, kreatywność, zdolność logicznego myślenia - takie umiejętności ćwiczyli uczniowie 6 c w czasie warsztatów detektywistycznych w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Głuchołazach.
6 grudnia uczniowie klas czwartych wzięli udział w wycieczce do Wrocławia. Wśród atrakcji była między innymi zabawa w sali Go Jump, Go Air, kino oraz spacer w Lumina Park.
To był bardzo intensywny i pełen niespodzianek dzień.
P.s. Byliśmy grzeczny dlatego Św. Mikołaj o nas nie zapomniał i obdarował prezentami.
Dziękujemy rodzicom i nauczycielom za zorganizowanie tego wyjątkowego dnia.
Dnia 12, 13, 14 grudnia 2022 r. w ramach projektu Akademia Przedszkolaka zapraszamy sześcioletnie dzieci z głuchołaskich przedszkoli na zajęcia plastyczne – wykonywanie i ozdabianie bombek oraz kul śnieżnych.
Dzień przed mikołajkami udaliśmy się do Zabrza i Gliwic. Najpierw zwiedziliśmy sztolnię "Luiza", gdzie poznaliśmy pracę górnika od podstaw i dzięki temu utwierdziliśmy się w przekonaniu, że jest to niezwykle niebezpieczny i wymagający zawód. Później udaliśmy się do FUNZEUM - miejsca, w którym światło i kolor tworzą jedność. Mieliśmy okazję wziąć udział w warsztatach fotograficznych, a wykonane tam zdjęcia pozostaną dla nas pamiątką na długie lata.
W dniach 22, 23, 24 listopada naszą szkołę odwiedziły sześciolatki z zaprzyjaźnionych przedszkoli w naszym mieście: Publicznego Przedszkola nr 1 BAJKA, Publicznego Przedszkola nr 2 NIEZAPOMINAJKA oraz Niepublicznego Przedszkola PUCHATEK. Spotkanie odbyło się w ramach projektu AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA. W tych dniach przedszkolaki zapoznały się z małym robocikiem i samodzielnie kodowały trasę przejazdu. Następnie z puzzli układały drogę, po której poruszał się mały ozobot. Przedszkolaki wykazały się ogromną kreatywnością w wymyślaniu różnych tras z poleceniami do wykonania przez małego robota. Sześciolatkom zajęcia bardzo się podobały i były szczęśliwe, że mogły poznać ozobota.
Ruszyła Liga Historyczna Jedynki 🙂 Za nami jej pierwszy etap, dotyczący historii Starożytnej Grecji. Zwycięzcą pierwszego z konkursów został Mateusz Winiarski z klasy 8d. Z kolei 2. miejsce zdobyli Jakub Nowacki oraz Wiktor Głuch z klasy 5c. Laureatom serdecznie gratulujemy!
Uczniowie klasy 7B wraz z panią Moniką Kowalczyk pogłębiali wiedzę na temat układu krwionośnego wykorzystując okulary VR. Obserwowali erytrocyty i leukocyty, wyciągali wnioski w jaki sposób ich budowa ma wpływ na funkcję jaką pełnią w organizmie. Porównywali tętnice zdrowego człowieka i osoby z chorobą niedokrwienną. Na tej podstawie zastanawiali się jakie objawy mogą towarzyszyć tej chorobie. Serce w rozszerzonej rzeczywistości...oczywiście!
To i wiele innych - wszystko bardzo ciekawe!
Na pewno okulary VR będą pojawiać się częściej na lekcji biologii.